Co to jest Bioceluloza

BIOCELULOZA

Jak powstaje Biocelluloza?

 

Biotechnologiczna naturalna celuloza otrzymywana z kokosa, wytwarzana w naturalnym procesie produkcyjnym, podczas procesu fermentacji prowadzonej przez Acetobacter, Bakterie ze sfermentowanego jabłka.

 

W początkowym procesie tworzy się pojedynczy łańcuch beta-1,4-glukanu, który następnie przemieszcza się na zewnątrz komórki bakteryjnej. Komórki łańcucha zostają ze sobą połączone, tworząc subfibryle, po czym skręcają się w fibryle. Wskutek tego powstają włókna biocelulozy, które składają się z około 1000 łańcuchów glukanu. Bioceluloza różni się od celulozy trójwymiarową strukturą oraz 100-krotnie mniejszymi rozmiarami włókien.

koreańska biocelulozowa maseczka bankietowa

Zalety

W medycynie bioceluloza zwana jest „substytutem skóry”, dzięki swojej nano-włóknistej budowie jest idealnym środowiskiem do regeneracji skóry. Często nazywana jest substytutem skóry lub sztuczną skórą, ponieważ znakomicie spełnia rolę materiału opatrunkowego, który przyspiesza gojenie przewlekłych ran o dużej powierzchni. Dzięki bardzo dużej higroskopijności, czyli zdolności do zatrzymywania wody, może pełnić funkcję zbliżoną do naturalnego naskórka.

Poprzez trójwymiarową strukturę włókien może ona utrzymać w sobie bardzo duże ilości wody (do 200-krotności swojej masy), które stopniowo uwalniane są do skóry. Dzięki temu otrzymujemy efekt maksymalnego nawilżenia skóry, ponieważ wilgoć jest jakby „pompowana” do głębszych jej warstw.

Duża kompatybilność komórkowa pomiędzy ludzką skórą, a biocelulozą sprawia, że maska biocelulozowa jest lepszym transporterem aktywnych substancji niż ta klasyczna.

Unikatowa budowa tego cudownego włókna sprawia, że materiał doskonale przylega do powierzchni, tworząc tzw. drugą skórę, a to skutkuje lepszą absorpcją substancji aktywnych w każdej, nawet najmniejszej zmarszczce.

 

porównanie biocelulozy

Zmniejsza się widoczność porów, cera staje się elastyczna, ujędrniona, wygładzona i nawodniona, a jej koloryt ulega wyrównaniu. Maski oraz procedury kosmetologiczne z wykorzystaniem biocelulozy silnie dotleniają i nawilżają cerę, dzięki czemu efekt jest natychmiastowy.